Budynek dworca już czynny dla podróżnych

Kategoria: Informacje   Dodano: 12 lutego 2024    Wyświetleń: 420   Autor: Aneta Stępień

Władze powiatu i województwa w czasie rozwiązywania kokardy

Budynek dworcowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego Piotrków Trybunalski już oficjalnie otwarty. Władze Powiatu Piotrkowskiego – Starosta Piotr Wojtysiak i Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski – w obecności Ministra Infrastruktury Dariusza Klimczaka i Wicewojewody Łódzkiego Marka Mazura oficjalnie oddały do użytku podróżnym i przewoźnikom zmodernizowany budynek dawnego dworca PKS.

Ponad 500 metrowy obiekt został gruntownie przebudowany. Wymieniono instalacje: elektryczną wraz z oświetleniem, centralnego ogrzewania, wodno – kanalizacyjną, klimatyzacyjną, wentylacyjną, wybudowano nową sieć komputerową. W budynku wydzielono poczekalnię oraz część gastronomiczno-handlową, gdzie już wkrótce będzie można smacznie zjeść oraz poznać lokalne produkty. Na dachu powstał taras widokowy, z którego będzie można korzystać od wiosny do jesieni.

Obiekt ten zmienił się nie do poznania w ciągu 9,5 miesiąca dzięki koncepcji projektanta Andrzeja Wierzbowskiego, której wykonania podjęła się firma EL-MOT Józef Znojek z Tuszyna.

Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 5,1 mln złotych, z czego 3,8 mln złotych Powiat Piotrkowski pozyskał z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, dokładając z własnego budżetu 1,3 mln złotych.

W oficjalnym otwarciu budynku wzięli udział także samorządowcy Ziemi Piotrkowskiej oraz podróżni, którzy w ramach niespodzianki z okazji zakończenia ferii zapozowali do zdjęcia na tarasie widokowym. Zostanie ono uwiecznione w formie fototapety, jako jeden z elementów wystroju wnętrza obiektu. Poczęstunek dla uczestników wydarzenia przygotował Przystanek Kanapka, a produkty Marki Lokalnej „Powiat Piotrkowski - Prosto z serca” promowali: Masarnia Żarnowica Bogusława Kołodziejczyka, Gospodarstwo rolno-przetwórcze Edyty i Rafała Foglów oraz Mariusz Bogusławski twórca ozdób z orzecha.