Kto został mistrzem w pierwszej pomocy?

Kategoria: Informacje   Dodano: 23 marca 2024    Wyświetleń: 219   Autor: Aneta Stępień

Zwycięskie drużyny z nagrodami
46 drużyn - 18 dziecięcych i 28 młodzieżowych - reprezentujących jednostki OSP w większości z terenu powiatu piotrkowskiego, ale także spoza powiatu rywalizowało dziś w Moszczenicy o tytuł najlepszej z umiejętności udzielania pierwszej pomocy. II Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy już za nami.
W ich organizacji Starostę Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka wsparli: Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim, Nadleśnictwo Piotrków, Lasy Państwowe, Rejonowe WOPR w Piotrkowie Trybunalskim, Powiatowe Stowarzyszenie H.D.K - Krwinka, Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Łodzi.
4 osobowe drużyny miały do zrealizowania kilka pozorowanych sytuacji takich jak m.in:
- rozmowa z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego;
- kontakt z dzikim zwierzęciem/ Zaginięcie w lesie
- krwotok z nosa;
- pozycja boczna ustalona;
- kontakt z nieznajomym;
- zasady bezpiecznego zachowania nad wodą;
- unieruchomienie kończyny z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.
Zdobyta punktacja wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach.
Dziecięce Drużyny Pożarnicze
  1. OSP Przygłów
  2. OSP Kunice
  3. OSP Proszenie
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze
  1. OSP Moszczenica
  2. OSP Brzeziny
  3. OSP Wola Krzysztoporska
Nagrody dla najlepszych drużyn i dla pozostałych uczestników turnieju oraz ich opiekunów wręczyli - Starosta Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Dariusz Magacz, Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek, st. brygadier Paweł Dela Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb., Tadeusz Karcz Prezes Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Robert Szulc ze Stowarzyszenia HDK "Krwinka". Drużynom kibicowali Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernard Matyszewski oraz radni powiatowi.
W hali sportowej GOKiS ratownicy WOPR oraz instruktorzy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach przygotowali pokazy pierwszej pomocy i sprzętu jakim dysponują służby ratownicze. Chętni mogli także skorzystać z zajęć sportowych.