Stypendia Starosty Powiatu Piotrkowskiego rozdane

Kategoria: Edukacja   Dodano: 11 października 2024    Wyświetleń: 311   Autor: Dominika Kacperska

Uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 11 października 2024 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie, miały szczególne znaczenie dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Piotrkowski.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2024/2025 wsparciem finansowym będzie się cieszyć 18 uczniów.  Wśród nich jest  Jakub Stęplewski z Liceum Ogólnokształcącego w ZS CKZ im. Wincentego Witosa w Bujnach, który osiągnął najwyższą średnią – 5,18.

Gratulacje młodzieży złożyli Przewodniczący Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim Pan Bernard Matyszewski, Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Michał Tokarski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Pan Robert Pielużek. Na wsparcie finansowe nagrodzonych rozdysponowano blisko 25 000 zł, zaś miesięczna wysokość przyznanych nagród wynosi od 160 zł do 400 zł. Stypendyści oprócz średniej ocen nie niższej niż 4.0, musieli wykazać się osiągnięciami m.in. na płaszczyźnie społecznej, edukacyjnej oraz artystycznej.

W gronie tegorocznych stypendystów Starosty Powiatu Piotrkowskiego znaleźli się uczniowie:

ZS CKZ w Bujnach

Liceum Ogólnokształcącego