Włoskie praktyki uczniów z Bujen

Kategoria: Edukacja   Dodano: 14 maja 2024    Wyświetleń: 239   Autor: Aneta Stępień

Uczestnicy projektu z nagrodami

30 uczniów technikum leśnego, rolniczego oraz weterynaryjnego miało możliwość wyjechania  na praktyki do Włoch, w rejon Padwy. Udało się to dzięki pozyskaniu środków z Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Uczestnicy projektu wraz z nauczycielami mieli okazję podsumować, podczas spotkania z dyrekcją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach oraz przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. Zebrani mogli obejrzeć prezentację multimedialną z pobytu na praktykach oraz zasmakować włoskich potraw. A już 26 maja kolejna 30 – osobowa grupa uczniów wyjedzie na miesięczne praktyki do Czech.