Będzie III kadencja Rady Seniorów Powiatu Piotrkowskiego

Kategoria: Informacje   Dodano: 24 lipca 2024    Wyświetleń: 71   Autor: Aneta Stępień

Uczestnicy posiedzenia Rady Powiatu

Radę Seniorów Powiatu Piotrkowskiego III kadencji chce powołać samorząd Powiatu Piotrkowskiego. W związku z tym na ostatniej sesji Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim jednogłośnie podjęła stosowną uchwałę i przyjęła nowy Statut Rady Seniorów.

Nabór do wspomnianej Rady Starosta ogłosi w zarządzeniu, ale dopiero po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Ponadto radni zapoznali się z oceną zasobów pomocy społecznej. Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski, w imieniu radnych podziękował za dotychczasowe działania pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim, a szczególnie za ich oddanie, pomoc i empatię okazywaną osobom w trudnej sytuacji życiowej. Ogłoszono także nabór zgłoszeń kandydatów do tytułu honorowego "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego". Radni przychyli się do wniosku Przewodniczącego o uzupełnienie składu Kapituły Medalu Pamiątkowego "Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej" o przedstawicieli Rady Powiatu, którymi zostali Robert Pielużek i Dariusz Wojtysiak.