Drogowa inwestycja w Siucicach Kolonii zakończona

Kategoria: Informacje   Dodano: 16 października 2024    Wyświetleń: 81   Autor: Aneta Stępień

Władze województwa, powiatu i gminy przecinają wstęgę stojąc na drodze

Przekazana w trwały zarząd przez Powiat Piotrkowski Gminie Aleksandrów droga powiatowa Skórkowice - Reczków została przebudowana. Modernizacja kilometrowego odcinka od granic powiatu piotrkowskiego z powiatem opoczyńskim w kierunku Siucic trwała nieco ponad 2 miesiące.

Gmina Aleksandrów, która pozyskała na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, realizowała je w partnerstwie z samorządem Powiatu Piotrkowskiego. W uroczystym oddaniu drogi jej użytkownikom wzięli udział m.in: I Wicewojewoda Łódzki - Marek Mazur, Starosta Powiatu Piotrkowskiego - Piotr Łączny, Starosta Powiatu Opoczyńskiego - Marcin Baranowski, Wójt Gminy Aleksandrów - Paweł Mamrot oraz przewodnicząca Rady Gminy Aleksandrów - Jolanta Rogozińska. Całkowity koszt inwestycji to 916 615,00 złotych. Dofinansowanie wyniosło 641 631,00 (70% wartości zadania). Pozostałą kwotą 274 984,00 podzieliły się po połowie samorząd powiatu i gmina Aleksandrów. Przebudowano cały odcinek drogi wraz z remontem trzech obiektów mostowych i budową chodnika w Siucicach Kolonii.