Goście z Nigerii poznają rolniczy potencjał Powiatu Piotrkowskiego

Kategoria: Informacje   Dodano: 21 czerwca 2024    Wyświetleń: 282   Autor: Aneta Stępień

Goście z Nigerii i władze powiatu

Powiat Piotrkowski wizytuje delegacja z Nigerii. Augustine Joy i Ajawara Ugochukwu Geraldprimus - inwestorzy w dziedzinie rolnictwa oraz zarządcy gospodarstw rolnych na czele z Posłem Johnem Abrahamem Godsonem mają okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w hodowli zwierząt gospodarskich, uprawie roślin, warzyw szklarniowych i gruntowych, korzystając z doświadczenia lokalnych przedsiębiorców i przy wsparciu Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Łącznego, który objął wizytę przedstawicieli z Nigerii patronatem. W trakcie zaplanowanych spotkań z przedstawicielami czołowych firm i gospodarstw rolnych z terenu powiatu delegacja ma okazję przyjrzeć się ich pracy i nawiązać relacje biznesowe. Propozycję nawiązania międzynarodowej współpracy i poszerzenia wiedzy na temat rolnictwa oraz kultury złożyli gościom z Nigerii włodarze powiatu w czasie spotkania w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Tryb., w którym oprócz Starosty Powiatu uczestniczył Bernard Matyszewski – Przewodniczący Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim, Michał Tokarski – Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego, Ireneusz Czerwiński – Sekretarz Powiatu Piotrkowskiego oraz Janusz Misztela – Skarbnik Powiatu Piotrkowskiego oraz pracownicy Wydziału Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych. Delegacja z Nigerii miała okazję skosztować wyśmienitych lokalnych przysmaków, szczególnie wyrabianych serów,  przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.