I etap pomiarów geodezyjnych - ukończony

Kategoria: Informacje   Dodano: 15 października 2024    Wyświetleń: 33   Autor: Aneta Stępień

Słupek graniczny przy ogrodzeniu

Zakończył się pierwszy etap prac terenowych związanych z modernizacją ewidencji w zakresie założenia ewidencji budynków (prace w zakresie pomiaru użytków gruntowych i budynków), na terenie powiatu piotrkowskiego.

Wyznaczeni geodeci dokonali pomiarów wszystkich budynków na terenie gmin: Czarnocin, Moszczenica, Grabica, Gorzkowice, Rozprza, Łęki Szlacheckie i Ręczno. Prace pomiarowe trwały do 12 października. Jeśli z przyczyn niezależnych od geodetów, wykonujących takie pomiary, nie było możliwości ich wykonania, tzn. posesje były zamknięte bądź nieobecni byli ich właściciele, to istnieje jeszcze możliwość wykonania pomiarów uzupełniających. W tym celu należy kontaktować się telefonicznie z wykonawcą prac geodezyjnych dotyczących modernizacji, tj. firmą MGGP z Tarnowa - tel. 18 531 04 03 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00) i umówić na indywidualne ich dokończenie. Poza samym pomiarem budynków następuje także ich kwalifikowanie do odpowiednich grup i podgrup (rodzajów budynków), wg przepisów rozporządzenia w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych. W przypadku nieobecności właścicieli nieruchomości, na których wykonywane są pomiary, geodeci zakwalifikują mierzone budynki do odpowiednich grup wg wizualnej oceny zastanej na gruncie. Ocena ta jednak może być inna od faktycznego wykorzystania czy przeznaczenia budynku. Dlatego też zasadnym jest udzielenie takich informacji bezpośrednio w trakcie prac pomiarowych.

Nadal natomiast trwają prace terenowe dotyczące kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów i budynków (prace w zakresie pomiaru granic działek, konturów klasyfikacyjnych, użytków gruntowych i budynków) w następujących obrębach geodezyjnych: Bujnice, Gorzkowice, Brzoza, Kafar, Władysławów, Żychlin, Gajkowice, Jarosty, Srock Prywatny i Srock Rządowy. Na obszarze tych miejscowości w dalszym ciągu spotkać można geodetów wykonujących pomiary budynków oraz granic działek czy użytków gruntowych.

Przypominamy, że z wynikami prac zapoznać się będzie można podczas publicznego wyłożenia projektu modernizacji ewidencji gruntów i budynków, które planowane jest na rok 2026. Dodatkowe informacje uzyskać można w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ulicy Sienkiewicza 16a lub telefonicznie pod nr tel. 44 732 78 03.