Kto zasłużył na tytuł "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego"?

Kategoria: Informacje   Dodano: 27 sierpnia 2024    Wyświetleń: 287   Autor: Aneta Stępień

Laureat i władze powiatu ze statuetką

Niemalże rok temu Zdzisław Wawrzewski został uhonorowany tytułem "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego". To już 21. wyróżnienie przyznane przez Samorząd Powiatu Piotrkowskiego.

Oprócz tytułu i statuetki Zdzisław Wawrzewski ma prawo zasiadania w Kapitule Tytułu i wraz z dotychczasowymi 18. laureatami, a także Przewodniczącym Rady Powiatu Piotrkowskiego, Starostą, Wicestarostą i Wiceprzewodniczącymi Komisji Stałych Rady Powiatu, wyboru tegorocznego wyróżnionego.

Prawo zgłaszania kandydatów do tytułu posiadają: mieszkańcy powiatu piotrkowskiego z pisemnym poparciem co najmniej 100 osób zamieszkałych w powiecie, organizacje społeczne, wyznaniowe, zawodowe i gospodarcze działające na terenie powiatu, instytucje i inne podmioty prowadzące działalność w dziedzinie społecznej, kulturalnej, zawodowej, gospodarczej lub sportowej. Decyzję o tym komu nadany zostanie tytuł "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego" podejmie Kapituła.

Zgłoszenia kandydatów do honorowego tytułu przyjmowane będą w Wydziale Rady i Zarządu Powiatu Starostwa Powiatowego w Piotrkowie, przy ul. Dąbrowskiego 7, pokój 103, do 2 września tego roku. Zgłoszenie można także przesłać mailowo a.stepien@powiat-piotrkowski.pl. Laureata poznamy w czasie Dożynek Powiatowo-Gminnych, na które zapraszamy 15 września do Witowa-Kolonii.

W gronie dotychczasowych laureatów tytułu są: Stanisław Cubała, Zygmunt Kocimowski, Lucjan Czesław Kobędza, Śp. Krystyna Wieczorek, Śp. Ks. Marian Wiewiórowski, ks. prałat Grzegorz Gogol, Leon Fortak, Bogdan Kazub, Jan Sachrajda, Śp. gen. bryg. Stanisław "Burza" Karliński, Grzegorz Adamczyk, Jerzy Korytkowski, Genowefa Bułacińska, Władysław Wawrzyńczak, Paweł Kowalski, Halina Derach, Mariusz Kuśmierski, Jan Łaski,  Grażyna i Daniel Baranowscy oraz Zdzisław Wawrzewski.

Wniosek zgłoszeniowy przez inne podmioty

Wniosek zgłoszeniowy - wersja do odczytu

Wniosek zgłoszeniowy przez mieszkańca Powiatu Piotrkowskiego