Nigeryjscy przedsiębiorcy wizytują Powiat Piotrkowski

Kategoria: Informacje   Dodano: 16 października 2024    Wyświetleń: 73   Autor: Aneta Stępień

Delegacja z Nigerii w fabryce Consolis Polska

W Powiecie Piotrkowskim - drugi raz w tym roku - przebywa delegacja z Nigerii na czele z byłym posłem Johnem Godsonem. Podobnie jak w czerwcu celem wizyty studyjnej jest nawiązanie kontaktów biznesowych z lokalnymi przedsiębiorcami, szczególnie tych specjalizujących się w branży rolniczej.

Kontakty z przedstawicielami firm są możliwe dzięki bardzo dobrym relacjom Starosty Powiatu Piotra Łącznego z włodarzami gmin, na których terenie działają odwiedzane przedsiębiorstwa. Wójt Gminy Łęki Szlacheckie Grażyna Lasek zaprosiła gości na stawy rybne Krzysztofa Adamusa w Trzepnicy. W sąsiedniej gminie Masłowice delegacja wraz ze Starostą i Wójt Gminy Edytą Majchrowską obejrzała firmę Landstal produkującą maszyny rolnicze, a także firmę Multi-Eko skupującą i magazynującą zboża. Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk umożliwił spotkanie na fermie drobiu w Krzemieniewicach z jej właścicielem Tomaszem Kowalskim oraz prezesami firmy Consolis Polska i KTL w Gorzkowicach. Dzięki Wójtowi Gminy Aleksandrów Pawłowi Mamrotowi delegacja mogła przyjrzeć się zautomatyzowanej linii w Zakładzie Chemicznym Waba w Dąbrowie n/Czarną oraz prężnie funkcjonującemu gospodarstwu rolnemu Andrzeja Parasa w Skotnikach, w którym hodowane jest bydło. Przedsiębiorcy nigeryjscy pozostaną w powiecie do końca tygodnia.