Powiat Piotrkowski na pomoc powodzianom

Kategoria: Informacje   Dodano: 18 września 2024    Wyświetleń: 231   Autor: Aneta Stępień

Zdjęcia z miejsc powodzi i napis powiat piotrkowski powodzianom

Starosta Powiatu Piotr Łączny zadeklarował pomoc w organizacji transportu rzeczy, pochodzących ze zbiórek prowadzonych w gminach. Wychodząc naprzeciw pięknej postawie mieszkańców, którzy chcą pomóc poszkodowanym przez powódź poniżej zamieszczamy listę z wykazem miejsc, gdzie można dostarczać konkretne dary.

Miejsca zbiórek

Najbardziej potrzebne jest m.in. nieprzemakalne obuwie, sprzęt do sprzątania: taczki, łopaty, rękawice robocze, worki, szczotki, mopy, środki dezynfekujące i środki czyszczące.

Samorząd powiatowy będzie transportował pomoc w porozumieniu ze Związkiem Powiatów Polskich – koordynującego akcję pomocową na poziomie powiatów, który wskazuje potrzeby i miejsca, gdzie to wsparcie jest najbardziej na daną chwilę potrzebne.

Ostrzegamy przed oszustami!!! Przekazujmy dary znanym nam osobiście osobom.

Apelujemy o racjonalną pomoc.