Powiat przekaże 60 tysięcy złotych na pomoc Powiatowi Kamiennogórskiemu

Kategoria: Informacje   Dodano: 24 września 2024    Wyświetleń: 100   Autor: Aneta Stępień

Władze powiatu wraz z Marią Głowacką

60 tysięcy złotych Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim przekaże samorządowi Powiatu Kamiennogórskiego, z którym Powiat Piotrkowski ma podpisaną 10 lat temu współpracę partnerską.

Głosowanie nad uchwałą było jednogłośne, a pomoc finansowa w postaci dotacji celowej umożliwi otworzenie zniszczonej przez powódź infrastruktury drogowej. Na dzisiejszej sesji wręczono Srebrny Medal Pamiątkowy "Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej" Marii Głowackiej, jej ponad 50-cio letnią działalność społeczność doceniła Kapituła Medalu. Ponadto radni wyrazili zgodę na kontynuację członkostwa Powiatu Piotrkowskiego w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "BUD-UJ Razem". Do reprezentowania samorządu w Stowarzyszeniu wskazano Starostę Powiatu Piotra Łącznego. Radny Andrzej Kosiorek dołączył do składu Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu, gdyż wszyscy obecni na sesji radni przychylili się do wniosku radnego Kosiorka.