Powiat zainwestował w infrastrukturę oświatową

Kategoria: Informacje   Dodano: 21 października 2024    Wyświetleń: 96   Autor: Aneta Stępień

Budynek szkoły w Wolborzu

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, rozpoczynającym rok szkolny 2024/2025, samorząd powiatowy zakończył inwestycje w szkołach ponadpodstawowych. Dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym placówki są coraz bardziej atrakcyjne dla uczniów i nauczycieli.

W ZSCKU im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu, przy wsparciu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, wykonano renowację elewacji oraz izolację fundamentów pałacu. Wartość zadania to 1 067 220,00 zł. Ponadto wyremontowano stajnię i stworzono padok dla koni na terenie niemal 2000 m². Internat Zespołu Szkół CKU im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie doczekał się termomodernizacji. Jej całkowity koszt wyniósł 1 169 678,62 zł., z czego 971 190,00 zł. pochodzi z WFOŚiGW w Łodzi. Młodzież Zespołu Szkół CKZ w Bujnach może korzystać z nowych łazienek, a wychowawcy internatu z odnowionego pokoju nauczycielskiego. Stworzono także nową świetlicę, wyposażoną w piłkarzyki oraz stół bilardowy. Oprócz tego wykonano generalny remont sali językowej, obejmujący nowe meble i tablicę z rzutnikiem oraz pomalowano i zabezpieczono grzejniki w sali gimnastycznej. Efekty tychże prac będą mogli zobaczyć członkowie Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim, którzy odwiedzą wszystkie placówki w czasie wyjazdowego posiedzenia zaplanowanego na 24 października.