„Powiat zapobiega udarom – Zdrowa Kobieta” - przed nami konferencja naukowa i seminarium

Kategoria: Informacje   Dodano: 02 października 2024    Wyświetleń: 440   Autor: Aneta Stępień

Plakat informujący o organizacji konferencji i seminariów. Treść w artykule poniżej

Jakie są czynniki ryzyka zachorowania na udar wśród kobiet? Jak wygląda profilaktyka i jakie są możliwości zapobiegania udarowi? Jakie są objawy udaru, leczenie i rokowania? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą nasi eksperci podczas konferencji naukowej oraz seminariów, na które zapraszamy wszystkie kobiety z terenu Powiatu Piotrkowskiego.

Celem zaplanowanych inicjatyw jest kształtowanie postaw prozdrowotnych, zachęcenie do dbania o zdrowie, przekazanie wiedzy o udarze mózgu dotykającym kobiety i upowszechnienie informacji o udzieleniu pomocy i jej szukaniu.

Konferencja odbędzie się w dniu 15 października, o godzinie 16:00, w Hotelu Magellan w Bronisławowie (ul. Żeglarska 35/31, 97-320 Wolbórz). Wykłady przeprowadzi Mirosław Paszczyk - specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, ratownik medyczny, magister pielęgniarstwa, instruktor kursów "Zaawansowanych Technik Resuscytacyjnych u Dorosłych, Dzieci i Niemowląt". Od ponad 15 lat związany z intensywną terapią, a przede wszystkim z promocją zdrowia wśród młodzieży i seniorów w programach regionalnych realizowanych przez Województwo Łódzkie, a także programach promocji zdrowia kobiet realizowanych przez Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obecnie Dyrektor Centrum Szkoleń Medycznych.

Uzupełnieniem wiedzy dotyczącej problematyki udaru u kobiet będzie stanowić seminarium dietetyczne, które odbędzie się w dniu 17 października, o godzinie 12:00 oraz 18:00 (do wyboru), w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Dąbrowskiego 7, 97-300 Piotrków Trybunalski). Uczestniczki seminarium dowiedzą się, jakie są specjalne diety mające chronić przed chorobami neurodegeneracyjnymi oraz co należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej diety dla pacjentów w czasie rehabilitacji po udarze mózgu. Seminarium poprowadzi mgr inż. Agnieszka Kostrzewska – absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka w SGGW w Warszawie o specjalności dietetyk. Pracowała jako nauczyciel na Wydziale Dietetyki w Zespole Szkół Medycznych w Łodzi oraz w Dziale Promocji Zdrowia WSSE w Łodzi. Prowadziła szereg warsztatów oraz wykładów m.in. dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora.

Wszystkie zainteresowane kobiety z Powiatu Piotrkowskiego zapraszamy do rejestracji na wydarzenia. Liczba miejsc w konferencji i seminarium jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w powyższych wydarzeniach do Pracowników Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim: Eweliny Sudry, Anny Szkoda-Hyb, pod numerem telefonu: (44) 732 88 95.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Powyższe aktywności są realizowane przez Powiat Piotrkowski w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.

Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Obowiązek informacyjny RODO