Rolnicy z Mierzyna mają lepszy dojazd do pól

Kategoria: Informacje   Dodano: 16 października 2024    Wyświetleń: 14   Autor: Aneta Stępień

Włodarze powiatu i gminy Rozprza wraz z przedstawicielami wykonawcy i Zarządu Dróg Powiatowych na drodze powiatowej

Wystarczyły dwa miesiące, by przebudować kilometrowy odcinek drogi powiatowej Mierzyn - Antonielów w gminie Rozprza.

W odbiorze technicznym inwestycji wzięli udział Bernard Matyszewski Przewodniczący Rady Powiatu, Michał Tokarski Wicestarosta Piotrkowski, Paweł Kowalczyk Burmistrz Rozprzy wraz z Dorotą Stańczak wicedyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie Tryb. i  przedstawicielami wykonawcy. Realizacja zadania kosztowała blisko 649 tysięcy złotych. Na to zadanie Powiat Piotrkowski pozyskał dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Samorządu Województwa Łódzkiego w wysokości 288 tysięcy złotych, a ponad 133 tysiące złotych dołożyła Gmina Rozprza. Z budżetu powiatu wydatkowano blisko 227 tysięcy złotych. Odnowiony odcinek drogi zdecydowanie poprawił bezpieczeństwo i komfort podróżowania, a także ułatwił rolnikom dojazd do ich pól.