Transport darów od mieszkańców powiatu już wysłany

Kategoria: Informacje   Dodano: 23 września 2024    Wyświetleń: 213   Autor: Aneta Stępień

Załadunek darów dla powodzian

Dary dla powodzian zebrane przez mieszkańców 4 gmin - Aleksandrowa, Łęk Szlacheckich, Moszczenicy i Ręczna oraz OSP Mierzyn - zostały dostarczone do magazynu w Wrocławiu.

W załadunku, który miał miejsce w ZS CKZ w Bujnach, wzięli udział włodarze Powiatu Piotrkowskiego - Starosta Piotr Łączny, Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski, Wicestarosta Michał Tokarski i Sekretarz Powiatu Ireneusz Czerwiński. Na 29 paletach znalazły się m.in. woda, żywność, chemia gospodarcza, taczki, łopaty, pościele, kołdry, koce, a także karma dla zwierząt. Transport do Wrocławia zapewniła Firma Midex Paweł Wieczorek z Wójtostwa w gminie Sulejów. Na najbliższej sesja Rady Powiatu - 24 września o godz. 13.00 - samorządowcy zdecydują o wysokości pomocy finansowej dla poszkodowanych przez powódź. Transmisję z obrad można śledzić pod linkiem - https://powiatpiotrkowski.esesja.pl/.