Kadeci z Bujen szkolili się w Bieszczadach – obóz Piechoty Górskiej zakończony sukcesem
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach po raz kolejny udowodnili, że są gotowi na wyzwania wymagające odwagi, determinacji i hartu ducha. Kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz klas policyjnych i strażackich liceum ogólnokształcącego wzięli udział w pięciodniowym obozie szkoleniowym Piechoty Górskiej w Bieszczadach.
Pod okiem doświadczonych instruktorów z firmy Kadet.pl młodzież zdobywała praktyczne umiejętności w warunkach zbliżonych do realnych działań służb mundurowych. Program obozu obejmował m.in.:
- techniki linowe z elementami wspinaczki alpinistycznej,
- taktykę czarną i zieloną z modułem systemu COMBAT,
- szkolenie strzeleckie – zarówno statyczne, jak i dynamiczne, z wykorzystaniem systemów BLOS i GOLAN.
Każdy dzień stanowił nowe wyzwanie, które wymagało nie tylko sprawności fizycznej, ale również pracy zespołowej, zdyscyplinowania i odporności psychicznej.
Z dumą informujemy, że wszyscy uczestnicy obozu – 100% kadetów – z powodzeniem ukończyli szkolenie, uzyskując certyfikat I stopnia szkolenia taktyczno-wojskowego Obozu Piechoty Górskiej.
To kolejny krok w ich rozwoju oraz potwierdzenie wysokiego poziomu edukacji mundurowej w ZS CKZ w Bujnach.













