Ostrzeżenie meteorologiczne nr 80 z dnia 12.07.2024 r.

Kategoria: Komunikaty   Dodano: 12 lipca 2024    Wyświetleń: 17   Autor: Olga Sudra

Grafika ostrzegająca o burzach na terenie powiatu piotrkowskiego. Treść ostrzeżenia znajduje się w poście.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 80

Zjawisko/stopień zagrożenia: burze/2

Obszar: powiat piotrkowski

Ważność: od godz. 14:00 dnia 12.07.2024 r. do godz. 03:00 dnia 13.07.2024 r.

Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 115 km/h. Miejscami duży grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: brak

Źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie

Grafika z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przestawiająca jak zachować bezpieczeństwo podczas burzy. BURZA – BĄDŹ BEZPIECZNY 1.	Nie stój pod jedynym w okolicy drzewem. 2.	Unikaj dotykania metalowych przedmiotów. 3.	Zostań w domu jeśli możesz. 4.	Zabezpiecz drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie. 5.	Odłącz od prądu sprzęt domowy. 6.	Jeśli jedziesz autem, zjedź na parking z dala od drzew. 7.	W górach jak najszybciej zejdź ze szczytu. 8.	Jeśli pływasz, natychmiast wyjdź z wody i oddal się od brzegu. 9.	Unikaj otwartych przestrzeni.  Jeśli zauważysz niebezpieczne zdarzenie – zadzwoń po pomoc pod 112.