Ważny komunikat służb weterynaryjnych
Po Grudzie Bike Race 2026: Wielkie rowerowe święto w Powiecie Piotrkowskim

Po Grudzie Bike Race 2026: Wielkie rowerowe święto w Powiecie Piotrkowskim

| Wydarzenia, Sport

Ponad 270 kolarzy z całego kraju, trzy wymagające dystanse i malownicze trasy powiatu piotrkowskiego – za nami kolejna edycja wyścigu „Po Grudzie Bike Race”. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez gravelowych w całej Polsce, odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Łącznego.

W minioną sobotę Stado Ogierów w Bogusławicach stało się bazą dla pasjonatów dwóch kółek. To właśnie stąd rozpoczynały się starty zawodników. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 100 km, 200 km, 300 km. Trasy zostały wytyczone tak, aby pokazać to, co w naszym regionie najpiękniejsze –  od urokliwych terenów nadpilicznych po gęste kompleksy leśne.

Choć na mecie na najlepszych czekały puchary i nagrody, organizatorzy i kibice podkreślają, że każdy kto ukończył swój wyścig jest zwycięzcą. Długości tras oraz ich zróżnicowanie było sprawdzianem wytrzymałości zawodników. Gravel to najszybciej rozwijająca się  dyscyplina w kolarstwie, łączy wszechstronność, komfort jazdy oraz możliwość odkrywania nowych miejsc.

Samorząd Powiatu Piotrkowskiego składa serdeczne podziękowania organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy, a uczestnikom gratuluje żelaznej woli i hartu ducha.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję a jednocześnie zachęcamy do sportowej aktywności przez cały rok.

fot. Dominik Stuchlik

← Poprzedni