Dodatek dla rodzin zastępczych zawodowych

Kategoria: Projekty ze środków zewnętrznych   Dodano: 03 września 2024    Wyświetleń: 123   Autor: Aneta Stępień

Flaga Polski i godło z napisem dofinansowano ze środków budżetu państwa

Powiat Piotrkowski

otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Pracy  w ramach rządowego programu pod nazwą

„Dofinansowanie wynagrodzeń rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka na lata 2024-2027”

Kwota dofinansowania  ze środków Funduszu Pracy dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

przyznana na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2024 r. wynosi

28 402,80 zł

Program jest adresowany do osób pełniących funkcję rodziny zastępczej zawodowej i prowadzących rodzinny dom dziecka.

Dofinansowanie jest realizowane w formie dodatku do wynagrodzeń.

Dofinansowanie trafi do 2 rodzin zastępczych zawodowych oraz 2 prowadzących rodzinny dom dziecka.

Celem programu jest wsparcie powiatów w realizacji zadań własnych z zakresu wspierania rodziny oraz systemu pieczy zastępczej, w zakresie dotyczącym wynagrodzeń oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń, przysługujących rodzinom zastępczym zawodowych i prowadzącym rodzinne domy dziecka.