Koronawirus: Rada Powiatu zapoznała się z sytuacją epidemiologiczną w powiecie

Kategoria: Samorząd   Dodano: 27 marca 2020    Wyświetleń: 1214   Autor: Aneta Stępień

Szanowni Mieszkańcy Ziemi Piotrkowskiej,

Z zachowaniem szczególnej ostrożności, w Starostwie Powiatowym, obradowała wczoraj Rada Powiatu Piotrkowskiego. Tym razem jednak radnych podzielono na kilkuosobowe grupy i umożliwiono im śledzenie tego, co dzieje się na Sali Obrad na żywo przez Kanał Powiatu Piotrkowskiego na You Tube.

W sesji wzięło udział 21 osób. Dziękuję za udział w posiedzeniu wszystkim radnym powiatowym. Jesteśmy bowiem zobligowani do zachowania ciągłości funkcjonowania administracji samorządowej i podejmowania koniecznych decyzji z myślą o naszych mieszkańcach. Szczególnie dziękuję za zrozumienie i przekazanie środków z rezerwy zarządzania kryzysowego na walkę z koronawirusem.

Wczoraj miałem okazję podziękować wszystkim zaangażowanym służbom medycznym, sanitarnym, policji, zespołowi zarządzania kryzysowego, w tej wyjątkowej dla Nas wszystkich rzeczywistości – zmagania się ze skutkami zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Dziękowałem także szczególnie za te spontaniczne akcje, mniejsze lub większe odruchy serca, które dzieją się przy pomocy mediów społecznościowych, jak chociażby Grupy Widzialna Ręka.

Dziś jednak mam okazję pogratulować inicjatywy i podziękować za 200 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni, który dostarczył nam mieszkaniec Dąbrowy n/Czarną (gmina Aleksandrów) Pan Waldemar Jęcek z firmy WaBa. Środek został już przekazany do naszych dwóch piotrkowskich szpitali.

Dzisiejszy raport, stan 27.03.2020 godz. 15.00

liczba osób zakażonych w powiecie piotrkowskim – 5

liczba osób poddanych kwarantannie - 252

liczba osób zakażonych w województwie łódzkim - 168

Moi Drodzy,

Przed nami ciepły, wiosenny weekend. Nie zapominajmy jednak o wszelkich zaleceniach, zwłaszcza tych dotyczących przemieszczania bez ważnego powodu. Nie narażajmy siebie czy najbliższych i Zostańmy w domach.

Piotr Wojtysiak

Starosta Piotrkowski